Cała wiedza w internetowej sieci 12:03 27 września 2021 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

Temat 2: MÓJ BIZNES W SIECI. Jak zrobić dobry interes w internecie

2018-09-18 Dla przedsiębiorczych osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu...

Moduł "Mój biznes w sieci" przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.).

 

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy założenia każdego z siedmiu tematów modułów szkoleniowych przygotowanych przez Fundację Promocji Gmin Polskich. Do wyboru są moduły: "Rodzic w Internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową (blog)", "Rolnik w sieci", "Kultura w sieci". Gminy mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb od jednego do siedmiu spośród powyższych tematów, mogą też zorganizować w każdym z tych tematów dowolną liczbę szkoleń.  Warunkiem jest wystąpienie przez gminę o grant na szkolenie do Fundacji Promocji Gmin Polskich. Granty w kwotach od 15 tys. zł do 150 tys. zł można otrzymać bez żadnego wkładu własnego.

 

Założenia modułu nr 2: MÓJ BIZNES W SIECI


Ambicją autorów scenariusza szkolenia jest, by jego uczestnicy poznali dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców (np. Akademia PARP).

A oto lista niektórych umiejętności nabytych na szkoleniu:

1. Wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego. (np. w ems.ms.gov.pl,mojepanstwo.pl).

2. Rozpowszechnienie w sieci informacji o swoim biznesie, (wizytówka, media społecznościowe, widoczność w serwisach typu Google Maps, itd.).

3. Wyszukiwanie informacji na stronach instytucji publicznych, np. o regulacjach prawnych dotyczących handlu w sieci, serwisów z przetargami, bazakonkurencyjnosci.gov.pl.

4. Wykorzystywanie materiałów z sieci (własność intelektualna otwarte licencje).

5. Wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań, kursów e-learningowych, podcastów tematycznych, platform z zasobami do nauki dla przedsiębiorców (np. Akademia PARP).

6. Prowadzenie rozmów przez internet (np. wideorozmowy, rozmowy grupowe).

7. Komunikacja elektroniczna z klientami i dostawcami, w tym uzyskiwanie opinii klientów.

8. Zakupy i sprzedaż przez internet, w tym płatności elektroniczne, potwierdzenie zakupów, paragony itd.

9. Wiedza o podstawach posiadania własnej strony internetowej, w tym np. funpage’a w mediach społecznościowych (na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie i in.) i informacje jak ją uruchomić z wykorzystaniem prostych w obsłudze narzędzi.

10. Marketing w internecie.

11. Korzystanie z bankowości elektronicznej lub przyjmowanie płatności online.

12. Reagowanie i radzenie sobie ze zjawiskami niepożądanymi i groźnymi (hate, trolling, kradzież treści).

Fundacja Promocji Gmin Polskich oferuje gminom granty na szkolenia w pięciu województwach: mazowieckim, kujawsko-pomorskim i łódzkim oraz wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Wiadomości

DOSTARCZAMY KOMPETENCJI CYFROWYCH mieszkańcom gmin w czasie pandemii Przyznajemy granty  dla gmin na szkolenie osób powyżej 25 roku życia, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe.
KOMPETENCJE CYFROWE ON LINE. Dodatkowa możliwość dla grantobiorców w ramach POPC W związku z pandemią koronawirusa możliwe jest prowadzenie szkoleń online w ramach projektów POPC.
NOWA SZANSA NA GRANTY. Do 150 000 zł dla gminy, w tym 60 000 zł na zakup sprzętu Realizację projektu Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców przedłużyliśmy do 30 kwietnia 2021 r.
MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów? Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC: Siedem tematów głównych Kompetencje cyfrowe? Co macie konkretnie na myśli? Czego chcecie uczyć na waszych superkursach?
GRANT Z RĄK WÓJTA. Gmina na cyberkursie. Wkład własny: 0 zł. Piszecie, że wójt przy pomocy jednego maila może zdobyć 150 tys zł. A ile wynosi wkład własny gminy? Ile trzeba wydać, żeby dostać te 150 000?