Wspieramy rozwój wszystkich gmin w Polsce 21:49 7 lipca 2020 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

ROLNIK W SIECI nie sieje, ale może liczyć na korzystny plon w kasie

2018-09-27 Obowiązkową pozycją na liście rolników i hodowców w Polsce powinna być Giełda rolna

Książka przeznaczona jest dla rolników i hodowców i skupia się na wyszukiwaniu i wykorzystaniu przydatnych informacji, aplikacji i e-usług, które można znaleźć w sieci.


Znaczna część publikacji poświęcona jest kwestii bezpieczeństwa, czyli dokonywania płatności online i korzystania z państwowych e-usług.


Czytelnicy mogą zapoznać się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi forami wy-miany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi, a także nauczyć się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w PUAP i profilu zaufanego, Geoportalu, rozliczeń podatkowych online, usług online dla ubezpieczonych w KRUS, usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, ARR, ANR, ODR (docelowo KOWR) oraz GIW, GIS, PIORIN, GIJHARS (docelowo PIBŻ).


Zdaniem autorki podręcznika, dr Joanny Frączek – Brody obowiązkową pozycją na liście rolników i hodowców w Polsce  powinna być Giełda rolna. Oferuje ona przede wszystkim klasyczną giełdę przeniesioną do sieci, czyli handel, wymianę i usługi za pośrednictwem internetu. Oprócz sekcji handlowo-usługowej, GiełdaRolna oferuje dział "Do poczytania", który choć jest skromny, dobrze podsumowuje aktualną sytuację na rynkach. 

W "Strefie Wiedzy" znajdują się artykuły dotyczące wszelkiej działalności związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Są tu m.in. teksty traktujące o hodowli trzody, bydła mięsnego i mlecznego, agroturystyce, składowaniu płodów rolnych czy handlu i dzierżawie gruntów rolnych.


Aby dodać ogłoszenie, należy założyć konto w serwisie GiełdaRolna.pl. – pisze dr Joanna Frączek-Broda.


Całą treść podręcznika wraz ze scenariuszem szkolenia na temat "Rolnik w sieci" znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce PO PC 3.1. Są tam wszystkie wydawnictwa przygotowane przez Fundację Promocji Gmin Polskich w związku ze szkoleniami  w dziedzinie kompetencji cyfrowych w ramach konkursu PO PC 3.1.


Publikacje są dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 3.0. Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich i autorki. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, w tym utworów, tworzenia i rozpowszechniania ich kopii w całości lub we fragmentach, wprowadzania zmian i rozpowszechniania utworów zależnych - pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej i wskazania autorki oraz FPGP jako właścicieli praw do tekstu.

Wiadomości

SERCE DO KOMPUTERA. Dr Joanna Frączek-Broda uczy cyber kompetencji Podręcznik ma pomóc trafić do serc i głów kursantów – pisze do trenerów autorka...
RODZIC W INTERNECIE. Samymi zakazami niewiele wskórasz Nic nie zastąpi mądrej edukacji i obustronnego zaufania
MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów? Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.
MOJE FINANSE W SIECI. Bezpieczniej niż w supermarkecie Systemy przekazywania środków finansowych są dobrze zabezpieczone
DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. Głos dla każdego Skrypt kładzie nacisk na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościowych
TWORZĘ STRONĘ INTERNETOWĄ. Twój ślad w sieci na wieki Chroń swoją prywatność i swoje dane w sieci
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
Temat 1: RODZIC W INTERNECIE. Być w sieci przewodnikiem dzieci Można mądrzej i bezpieczniej korzystać z zasobów kulturalnych i edukacyjnych Internetu...