Wspieramy rozwój wszystkich gmin w Polsce 20:39 7 lipca 2020 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

MOJE FINANSE W SIECI. Bezpieczniej niż w supermarkecie

2018-09-27 Systemy przekazywania środków finansowych są dobrze zabezpieczone

Podręcznik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu.


Książka koncentruje się na umiejętności wykorzystania sieci do zarządzania kontem bankowym, dokonywania płatności, realizowania zakupów, rezerwowania podróży, czy biletów, płacenia podatków oraz korzystania z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskowania o świadczenia i występowania o dowód osobisty i inne dokumenty i zaświadczenia.


- Systemy przekazywania środków finansowych są dobrze zabezpieczone i o ile zachowasz podstawy bezpieczeństwa i nie popełnisz kluczowych błędów, takich jak przekazanie obcej osobie danych dostępu do konta bankowego czy upublicznienie hasła do elektronicznego portfela, zakupy w sieci będą bezpieczniejsze, niż zakupy w lokalnym supermarkecie – zapewnia autorka podręcznika, dr Joanna Frączek - Broda.


- Dostępu do Twoich funduszy strzegą banki i dlatego oprócz zalogowania się na konto za pomocą loginu i hasła, musisz powyżej pewnej kwoty potwierdzić operację stosując jednorazowe kody przysyłane smsem na Twój numer telefonu, który został wcześniej potwierdzony przez bank – informuje autorka skryptu.


Całą treść podręcznika wraz ze scenariuszem szkolenia na temat "Moje finanse i transakcje w sieci" znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce PO PC 3.1. Są tam wszystkie publikacje przygotowane przez Fundację Promocji Gmin Polskich w związku ze szkoleniami  w dziedzinie kompetencji cyfrowych w ramach konkursu grantowego dla gmin PO PC 3.1.


Publikacje są dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 3.0. Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich i autorki. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, w tym utworów, tworzenia i rozpowszechniania ich kopii w całości lub we fragmentach, wprowadzania zmian i rozpowszechniania utworów zależnych - pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej i wskazania autorki oraz FPGP jako właścicieli praw do tekstu.

Wiadomości

SERCE DO KOMPUTERA. Dr Joanna Frączek-Broda uczy cyber kompetencji Podręcznik ma pomóc trafić do serc i głów kursantów – pisze do trenerów autorka...
RODZIC W INTERNECIE. Samymi zakazami niewiele wskórasz Nic nie zastąpi mądrej edukacji i obustronnego zaufania
MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów? Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.
DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. Głos dla każdego Skrypt kładzie nacisk na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościowych
TWORZĘ STRONĘ INTERNETOWĄ. Twój ślad w sieci na wieki Chroń swoją prywatność i swoje dane w sieci
ROLNIK W SIECI nie sieje, ale może liczyć na korzystny plon w kasie Obowiązkową pozycją na liście rolników i hodowców w Polsce powinna być Giełda rolna
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
Temat 1: RODZIC W INTERNECIE. Być w sieci przewodnikiem dzieci Można mądrzej i bezpieczniej korzystać z zasobów kulturalnych i edukacyjnych Internetu...