Wspieramy rozwój wszystkich gmin w Polsce 21:08 7 lipca 2020 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów?

2018-09-27 Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.

Książka dedykowana jest przygotowującym się do otwarcia własnego biznesu lub tym, którzy są już przedsiębiorcami, ale chcieliby rozszerzyć swoje usługi o działalność internetową.


Podręcznik skupia się na metodach wykorzystania zasobów internetu, które podnoszą skuteczność działania biznesowego (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.) oraz na usługach e-administracji dedykowanych dla biznesu.


- Internet jest naturalnym środowiskiem dla handlu – pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie. Pozwala także na szybki i konkretny kontakt z kontrahentami i klientami – podkreśla autorka książki dr Joanna Frączek – Broda.  Zwraca przy tym uwagę, że żeby wykorzystać te zalety internetu trzeba wiedzieć jak się z nim poruszać, jak się za jego pomocą kontaktować, a także jak nie dać się przytłoczyć  - działalność biznesowa w sieci jest bowiem zupełnie inna, niż działalność w świecie rzeczywistym.


Dzieje się tak nie tylko z powodu innych narzędzi, ale także dlatego, że każda informacja jest natychmiastowo  dostępna (np. opinie klientów o Twoim sklepie, czy o Twoich usługach), możliwa do zweryfikowania, a także edytowalna. Klient  niezadowolony  przez  rok może obniżyć Twój rating (ocenę).  Jeżeli zrobi to jedna osoba, nie ma powodu do niepokoju, ale jeżeli więcej zadowolonych klientów zmieni swoją opinię, a na Twoich profilach paski zadowolenia zaczną świecić na czerwono, możliwe, że trzeba będzie wdrożyć radykalne środki naprawcze w Twojej firmie.


- Od czego zacząć eksplorację biznesową w sieci? Przede wszystkim  od wyszukiwania potrzebnych Ci obiektów, usług i osób – radzi dr Joanna Frączek – Broda.


Całą treść podręcznika wraz ze scenariuszem szkolenia na temat "Mój biznes w sieci" znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce PO PC 3.1. Są tam wszystkie publikacje przygotowane przez Fundację Promocji Gmin Polskich w związku ze szkoleniami  w dziedzinie kompetencji cyfrowych w ramach konkursu grantowego dla gmin PO PC 3.1.


Publikacje są dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 3.0. Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich i autorki. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, w tym utworów, tworzenia i rozpowszechniania ich kopii w całości lub we fragmentach, wprowadzania zmian i rozpowszechniania utworów zależnych - pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej i wskazania autorki oraz FPGP jako właścicieli praw do tekstu.

 

Wiadomości

SERCE DO KOMPUTERA. Dr Joanna Frączek-Broda uczy cyber kompetencji Podręcznik ma pomóc trafić do serc i głów kursantów – pisze do trenerów autorka...
RODZIC W INTERNECIE. Samymi zakazami niewiele wskórasz Nic nie zastąpi mądrej edukacji i obustronnego zaufania
MOJE FINANSE W SIECI. Bezpieczniej niż w supermarkecie Systemy przekazywania środków finansowych są dobrze zabezpieczone
DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. Głos dla każdego Skrypt kładzie nacisk na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościowych
TWORZĘ STRONĘ INTERNETOWĄ. Twój ślad w sieci na wieki Chroń swoją prywatność i swoje dane w sieci
ROLNIK W SIECI nie sieje, ale może liczyć na korzystny plon w kasie Obowiązkową pozycją na liście rolników i hodowców w Polsce powinna być Giełda rolna
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
Temat 1: RODZIC W INTERNECIE. Być w sieci przewodnikiem dzieci Można mądrzej i bezpieczniej korzystać z zasobów kulturalnych i edukacyjnych Internetu...