Wspieramy rozwój wszystkich gmin w Polsce 19:45 7 lipca 2020 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

JESTEŚMY NA FALI. Polskie Radio o naszym cyber projekcie grantowym

2018-11-08 Katarzyna Ustrycka: Finansujemy szkolenia osób, które zaczynają przygodę ze światem cyfrowym. Opracowane przez nas scenariusze szkoleń zaadresowaliśmy do siedmiu grup odbiorców: rodziców, początkujących biznesmenów, prowadzących konta za pośrednictwem internetu, fanów sieci społecznościowych, początkujących blogerów, rolników i fanów kultury - mówi na falach programu 1 Polskiego Radia przedstawicielka naszej Fundacji.

Autorka audycji, red. Maja Mazurek dodaje: Stare powiedzenie mówi "myśl globalnie, działaj lokalnie" i tak też jest w przypadku programu rozwoju sieci Internetu szerokopasmowego, który zaczyna docierać już w najdalsze zakątki Polski. Mało tego, coraz więcej osób może skorzystać z specjalnych szkoleń wskazujących drogę w wirtualnym świecie.

Tematem audycji była próba odpowiedzi na pytania gdzie można skorzystać z najszybszych łączy internetowych oraz jakie cufrowe umiejętności można doskonalić. Zapis audycji jest dostępny online poniżej oraz pod adresem: https://www.polskieradio.pl/7/129

Red. Maja Mazurek zwraca uwagę, że rozwój sieci Internetu szerokopasmowego doceniała również Komisja Europejska, ponieważ projekt znalazł się wśród finalistów nagrody European Broadband Awards 2018.

Wiadomości

KASA Z SIECI. Prezes Fundacji opowiada jak zdobył 21 milionów dla gmin Przyznajemy granty od 15 do 150 tys. zł – deklaruje Ryszard Jagielski.