Cała wiedza w internetowej sieci 18:16 1 października 2020 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

informacje o dostępności

Serwis zrealizowany został z uwzględnieniem wytycznych WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines) i zgodnie ze standardami W3C. Chcielibyśmy, żeby dzięki temu serwis był dostępny dla wszystkich użytkowników.

Wersja mobilna
Serwis został zbudowany w oparciu o metodę Responsive Web Design co za tym idzie strona automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości a także wielkości ekranu. We wszystkich urządzeniach (smartfony, tablety, komputery, telewizory...) serwis powinien być przyjazny w obsłudze i czytelny.

Zmiana wielkości tekstu/zmiana wielkości strony
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększanie całych stron serwisu lub powiększanie tylko tekstu na stronach.

Na komputerach stacjonarnych najprostszą metodą zmiany wielkości wyświetlanej strony jest używanie skrótów klawiaturowych:
  • Ctrl + = powiększenie strony
  • Ctrl 0 = przywrócenie normalnej wielkości
  • Ctrl - = pomniejszenie strony

Obsługa strony bez użycia klawiatury
Możliwe jest poruszanie się po serwisie tylko przy użyciu klawiatury. Formularze oraz inne elementy serwisu są zbudowane zgodnie ze standardami i można z nich korzystać przy użyciu klawiatury. Klawisze: Tab oraz Shift+Tab w przeglądarkach systemu Windows przełączają pomiędzy polami.

Na początku każdej strony umieszczone są linki - skróty prowadzące do:
- strony głównej
- wiadomości
- wyszukiwarki
- oraz ułatwień dostępności

Opisy alternatywne grafik i zdjęć
Na stronie staramy się do grafik i zdjęć, prezentujących istotne informacje, dodawać opisy alternatywne.

Zrozumiałość i czytelność treści
Staramy się, aby treści na stronie były czytelne, a sposób ich przedstawiania wpływał na lepszą jasność materiałów i ułatwiał odbiór informacji. Teksty dzielimy na akapity, stosujemy również wyróżnienia.

Tekst audio
Treści oraz wiadomości na stronie są wyposażone w możliwość odczytania przez syntezator mowy. Funkcja ta wymaga systemu operacyjnego obsługującego TTS (Text To Speech) na przykład Windows 10, bądź Android 7, oraz przeglądarki wspierającej tę technologię. Aby było możliwe odczytanie tekstu, musi być również zainstalowany głos, obsługujący język polski.

Wiadomości

AS czyli Akademia SuperGminy inauguruje działalność edukacyjną

Udziałem w realizacji projektu "Wspólnie na rzecz stanowienia prawa" inauguruje swoją działalność AS - Akademia SuperGMINY, czyli platforma e-learningowa naszej Fundacji


Wspólnie na rzecz stanowienia prawa. Zapraszamy do Akademii SuperGMINY przedstawicieli NGO Działalność naszej internetowej platformy edukacyjnej zaczynamy od projektu "Wspólnie na rzecz stanowienia prawa".
NASZ AS czyli internetowa AKADEMIA SUPERGMINY. Temat 1: Wspólnie na rzecz stanowienia prawa Fundacja Promocji Gmin Polskich realizuje projekt "Wspólnie na rzecz stanowienia prawa". Naszym celem jest podniesienie kompetencji eksperckich w zakresie niezbędnym do prawidłowego udziału w procesie stanowienia prawa wśród przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zainteresowanych zapraszamy do Akademii SuperGMINY.
GRANTY NA KOMPUTERY. Do 150 000 zł dla gminy, w tym 60 000 zł na zakup sprzętu Terminy realizacji edukacyjnych projektów komputerowych w ramach 3.1 PO PO przedłużyliśmy do 30 listopada
KASA Z SIECI. Prezes Fundacji opowiada jak zdobył 21 milionów dla gmin Przyznajemy granty od 15 do 150 tys. zł – deklaruje Ryszard Jagielski.
Przedstawicieli NGO zapraszamy na dwa szkolenia: na szczeblu podstawowym i na szczeblu eksperckim

Temat 1: Wspólnie na rzecz stanowienia prawa, w szczególności prawa gospodarczego, prawa pracy oraz prawa z elementami ekonomii przedsiębiorstwa i analizy finansowej


NGO w procesie stanowienia prawa. Możliwość partycypacji w działaniach ustawodawczych NGO mogą również partycypować w procesie legislacyjnym na poziomie krajowym, tzn. w stanowieniu ustaw, rozporządzeń czy różnych polityk i programów publicznych.
KORONAWIRUSA TRZYMAJMY NA DYSTANS. Prosimy o telefeny lub maile W związku z epidemią koronawirusa przeszliśmy w naszej Fundacji - czasowo - na system pracy zdalnej.