Cała wiedza w internetowej sieci 10:13 1 lipca 2022 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

informacje o dostępności

Serwis zrealizowany został z uwzględnieniem wytycznych WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines) i zgodnie ze standardami W3C. Chcielibyśmy, żeby dzięki temu serwis był dostępny dla wszystkich użytkowników.

Wersja mobilna
Serwis został zbudowany w oparciu o metodę Responsive Web Design co za tym idzie strona automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości a także wielkości ekranu. We wszystkich urządzeniach (smartfony, tablety, komputery, telewizory...) serwis powinien być przyjazny w obsłudze i czytelny.

Zmiana wielkości tekstu/zmiana wielkości strony
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększanie całych stron serwisu lub powiększanie tylko tekstu na stronach.

Na komputerach stacjonarnych najprostszą metodą zmiany wielkości wyświetlanej strony jest używanie skrótów klawiaturowych:
  • Ctrl + = powiększenie strony
  • Ctrl 0 = przywrócenie normalnej wielkości
  • Ctrl - = pomniejszenie strony

Obsługa strony bez użycia klawiatury
Możliwe jest poruszanie się po serwisie tylko przy użyciu klawiatury. Formularze oraz inne elementy serwisu są zbudowane zgodnie ze standardami i można z nich korzystać przy użyciu klawiatury. Klawisze: Tab oraz Shift+Tab w przeglądarkach systemu Windows przełączają pomiędzy polami.

Na początku każdej strony umieszczone są linki - skróty prowadzące do:
- strony głównej
- wiadomości
- wyszukiwarki
- oraz ułatwień dostępności

Opisy alternatywne grafik i zdjęć
Na stronie staramy się do grafik i zdjęć, prezentujących istotne informacje, dodawać opisy alternatywne.

Zrozumiałość i czytelność treści
Staramy się, aby treści na stronie były czytelne, a sposób ich przedstawiania wpływał na lepszą jasność materiałów i ułatwiał odbiór informacji. Teksty dzielimy na akapity, stosujemy również wyróżnienia.

Tekst audio
Treści oraz wiadomości na stronie są wyposażone w możliwość odczytania przez syntezator mowy. Funkcja ta wymaga systemu operacyjnego obsługującego TTS (Text To Speech) na przykład Windows 10, bądź Android 7, oraz przeglądarki wspierającej tę technologię. Aby było możliwe odczytanie tekstu, musi być również zainstalowany głos, obsługujący język polski.

Wiadomości

GMINO POMÓŻ SWOIM MIESZKAŃCOM ZDOBYĆ KOMPETENCJE CYFROWE!

Szansa na granty w wysokości do 150.000 złotych dla gmin z województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego!

NGO zgłoś się do gminy jako partner i zrealizujcie wspólnie ten projekt! Nie jest potrzebny wkład własny 

AS czyli Akademia SuperGminy inauguruje działalność edukacyjną

Udziałem w realizacji projektu "Wspólnie na rzecz stanowienia prawa" inauguruje swoją działalność AS - Akademia SuperGMINY, czyli platforma e-learningowa naszej Fundacji


Wspólnie na rzecz stanowienia prawa. Zapraszamy do Akademii SuperGMINY przedstawicieli NGO Działalność naszej internetowej platformy edukacyjnej zaczynamy od projektu "Wspólnie na rzecz stanowienia prawa".
KASA Z SIECI. Prezes Fundacji opowiada jak zdobył 21 milionów dla gmin Przyznajemy granty od 15 do 150 tys. zł – deklaruje Ryszard Jagielski.
DOSTĘPNOŚĆ PLUS DLA SAMORZĄDÓW. Granty dla realizatorów dobrego rządzenia W partnerstwie z miastem Puck wygraliśmy konkurs w ramach działania PO WER "Wysokiej jakości usługi administracyjne"
Przedstawicieli NGO zapraszamy na dwa szkolenia: na szczeblu podstawowym i na szczeblu eksperckim

Temat 1: Wspólnie na rzecz stanowienia prawa, w szczególności prawa gospodarczego, prawa pracy oraz prawa z elementami ekonomii przedsiębiorstwa i analizy finansowej