Cała wiedza w internetowej sieci 11:32 27 września 2021 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

GRANT Z RĄK WÓJTA. Gmina na cyberkursie. Wkład własny: 0 zł.

2018-06-14 Piszecie, że wójt przy pomocy jednego maila może zdobyć 150 tys zł. A ile wynosi wkład własny gminy? Ile trzeba wydać, żeby dostać te 150 000?

Odpowiedź brzmi: "O". W tym konkursie grantobiorcy nie muszą ponosić ŻADNYCH kosztów - tak brzmi odpowiedź na pytanie Czytelnika z woj. mazowieckiego.

 A oto lista modułów tematycznych, które mogą włodarze zafundować mieszkańcom gminy: "Rodzic w Internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową (blog)" "Rolnik w sieci", "Kultura w sieci".

 Co gmina ma zrobić, żeby dostać grant? Przede wszystkim zgłosić się do Fundacji Promocji Gmin Polskich, której zadaniem będzie merytoryczna ocena potrzeb szkoleniowych gminy a następnie – w terminie nie dłuższym niż 4 miesiące – zgodnie z zawartą umową – przelanie pierwszej raty przyznanej kwoty grantu na konto gminy. Wypłaty mogą być dokonywane w transzach, po zrealizowaniu przez gminę – grantobiorcę zapisanych w umowie części projektu, albo jeżeli tak przewiduje umowa zawarta między operatorem (w tym przypadku Fundacją Promocji Gmin Polskich) a grantobiorcą.

Warto zwrócić uwagę, że 40 proc. wartości grantu gmina może przeznaczyć na zakup sprzętu komputerowego dla celów szkoleniowych. Po zakończeniu projektu sprzęt komputerowy zakupiony przez grantobiorców ma zostać przekazany do wybranych przez grantobiorcę szkól lub placówek doskonalenia nauczycieli.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury naszych kolejnych publikacji o PO PC 3.1. To naprawdę interesujący i pożyteczny projekt.

Zainteresowane gminy prosimy o zgłaszanie się na adres Fundacji Promocji  Gmin Polskich. W zgłoszeniu należy podać nazwę  gminy i adres kontaktowy do osoby upoważnionej do rozmów na temat udziału w realizacji projektu.  Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie Fundacji Promocji Gmin Polskich: Super GMINA http://www.fpgp.eu/

Wiadomości

DOSTARCZAMY KOMPETENCJI CYFROWYCH mieszkańcom gmin w czasie pandemii Przyznajemy granty  dla gmin na szkolenie osób powyżej 25 roku życia, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe.
KOMPETENCJE CYFROWE ON LINE. Dodatkowa możliwość dla grantobiorców w ramach POPC W związku z pandemią koronawirusa możliwe jest prowadzenie szkoleń online w ramach projektów POPC.
NOWA SZANSA NA GRANTY. Do 150 000 zł dla gminy, w tym 60 000 zł na zakup sprzętu Realizację projektu Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców przedłużyliśmy do 30 kwietnia 2021 r.
MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów? Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
Temat 2: MÓJ BIZNES W SIECI. Jak zrobić dobry interes w internecie Dla przedsiębiorczych osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu...
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC: Siedem tematów głównych Kompetencje cyfrowe? Co macie konkretnie na myśli? Czego chcecie uczyć na waszych superkursach?