Cała wiedza w internetowej sieci 12:30 27 września 2021 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC: Siedem tematów głównych

2018-07-03 Kompetencje cyfrowe? Co macie konkretnie na myśli? Czego chcecie uczyć na waszych superkursach?
Przypomnijmy, że Fundacja Promocji Gmin Polskich jest operatorem w trzech obszarach konkursu 3.1 PO PC obejmujących pięć województw: mazowieckie, kujawsko-pomorskie i łódzkie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Do operatora należy dystrybucja grantów w kwotach od 15 tys. do 150 tys. zł między gminy – grantobiorców.

Operatorzy organizują na terenie swoich obszarów procedury naboru zainteresowanych gmin. Przedtem opracowują scenariusze szkoleń obejmujących siedem tematów szkoleń według wytycznych organizatora, czyli Centrum Projektów Polska Cyfrowa . Te tematy to: "Rodzic w Internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową (blog)" "Rolnik w sieci", "Kultura w sieci".

Jak już informowaliśmy Fundacja nie narzuca grantobiorcom warunków: gminy mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb od jednego do siedmiu spośród powyższych tematów, mogą też zorganizować w każdym z tych tematów dowolną liczbę szkoleń. Warunkiem jest zmieszczenie się w budżecie nie mniejszym niż 15 tys zł i nie większym niż 150 tys zł wynikającym z umowy między Fundacją (operatorem) i gminą (grantobiorcą). Warto przy tym pamiętać, że do 40 proc grantu można wydać na sprzęt komputerowy potrzebny dla przeprowadzenia szkoleń.

Szkolenia będą dwudniowe, dwa razy po osiem godzin. Scenariusze realizacji poszczególnych tematów przygotowane przez Fundację Promocji Gmin Polskich zostały zaakceptowane przez organizatora - CP PC.

W serii tekstów prezentujących po kolei siedem tematów według zaleceń Ministerstwa Cyfryzacji " Standard wymagań kompetencji cyfrowych osób objętych szkoleniem w ramach konkursu" zaprezentujemy cele jakie stawia organizator konkursu w ramach poszczególnych modułów tematycznych.

 

Dodajmy, że – jak zaleca MC - obligatoryjnym zadaniem każdego szkolenia jest wykształcenie w uczestnikach podstawowych kompetencji cyfrowych. Dlatego też, każdy scenariusz szkolenia opracowany przez operatora musi uwzględnić ich nabycie.

Nasz cykl publikacji zatytułowaliśmy: GMINA NA SUPERKURSIE. Oto linki do poszczególnych tematów:

GMINA NA SUPERKURSIE. PO PC 3.1. Temat 1: Rodzic w internecie
GMINA NA SUPERKURSIE. PO PC 3.1. Temat 2: Mój biznes w sieci
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC Temat 3: Moje finanse w sieci
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1. PO PC Temat 4: Działam społecznościowo
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC Temat 5: Tworzę własną e-stronę
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC Temat 6: Rolnik w sieci
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC Temat 7: Kultura w sieci

Wiadomości

DOSTARCZAMY KOMPETENCJI CYFROWYCH mieszkańcom gmin w czasie pandemii Przyznajemy granty  dla gmin na szkolenie osób powyżej 25 roku życia, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe.
KOMPETENCJE CYFROWE ON LINE. Dodatkowa możliwość dla grantobiorców w ramach POPC W związku z pandemią koronawirusa możliwe jest prowadzenie szkoleń online w ramach projektów POPC.
NOWA SZANSA NA GRANTY. Do 150 000 zł dla gminy, w tym 60 000 zł na zakup sprzętu Realizację projektu Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców przedłużyliśmy do 30 kwietnia 2021 r.
MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów? Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
Temat 2: MÓJ BIZNES W SIECI. Jak zrobić dobry interes w internecie Dla przedsiębiorczych osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu...
GRANT Z RĄK WÓJTA. Gmina na cyberkursie. Wkład własny: 0 zł. Piszecie, że wójt przy pomocy jednego maila może zdobyć 150 tys zł. A ile wynosi wkład własny gminy? Ile trzeba wydać, żeby dostać te 150 000?