Cała wiedza w internetowej sieci 12:12 24 maja 2022 ☰ do pełnego menu Wysoki kontrast A- A A+ dostępność

DOSTARCZAMY KOMPETENCJI CYFROWYCH mieszkańcom gmin w czasie pandemii

2021-05-04 Przyznajemy granty  dla gmin na szkolenie osób powyżej 25 roku życia, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe.

Fundacja Promocji Gmin Polskich prowadzi nabór w celu przyznania grantów  dla gmin na prowadzenie szkoleń dla mieszkańców powyżej 25 roku życia, którzy chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe.


NGO zgłoś się do gminy jako partner i zrealizujcie wspólnie ten projekt!!!


Gmina dostaje od nas możliwość przekazania niezbędnej wiedzy swoim mieszkańcom z zakresu poruszania się "w sieci" w czasie, kiedy umiejętności takie są coraz bardziej przydatne.


Mieszkańcy nauczą się między innymi: jak założyć Profil Zaufany aby załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu; w jaki sposób organizować swoje oszczędności w banku nie ruszając się z kanapy ale przede wszystkim gdzie i w jaki sposób szukać wartościowych informacji w świecie online. W zależności od potrzeb przygotowaliśmy aż 7 modułów tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.


Szkolenia realizowane w ramach projektów: "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego" "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego", których fundacja jest Operatorem.


Projekty dofinansowane z funduszy europejskich  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Działanie 3.1


Dla każde gminy z tych województw oferujemy dofinansowania w wysokości do 150 tys. zł  na przeprowadzenie szkoleń oraz zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki, a także na wydatki związane z promocją i administrowaniem grantem – szczegóły na temat projektu oraz niezbędne dokumenty aplikacyjne znajdują się na naszej stronie www.fpgp.eu àZakładka Projekty PO PC 3.1


Szkolenia mogą odbywać się również w formie zdalnej.

Projekt realizujemy do 31.08.2021 r.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Z chęcią udzielimy wszelkich odpowiedzi!

Zespół projektu.

 

Fundacja Promocji Gmin Polskich

ul. Jaworzyńska 7/3

00-634 Warszawa

Tel. 797 524 912; fpgp@fpgp.eu

Tel. 572 496 387; fundacja@fpgp.euWiadomości

KOMPETENCJE CYFROWE ON LINE. Dodatkowa możliwość dla grantobiorców w ramach POPC W związku z pandemią koronawirusa możliwe jest prowadzenie szkoleń online w ramach projektów POPC.
NOWA SZANSA NA GRANTY. Do 150 000 zł dla gminy, w tym 60 000 zł na zakup sprzętu Realizację projektu Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców przedłużyliśmy do 30 kwietnia 2021 r.
MÓJ BIZNES W SIECI. Od czego zacząć robienie dobrych interesów? Internet pozwala działać szybko, efektywnie, elastycznie.
KULTURA W SIECI (PARAGRAFÓW). Nagraj i zagraj, ale tylko rodzinie Pobieranie muzyki, e-booków, filmów i seriali nie jest zabronione, ale są haczyki.
Temat 2: MÓJ BIZNES W SIECI. Jak zrobić dobry interes w internecie Dla przedsiębiorczych osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu...
GMINA NA SUPERKURSIE. 3.1 PO PC: Siedem tematów głównych Kompetencje cyfrowe? Co macie konkretnie na myśli? Czego chcecie uczyć na waszych superkursach?
GRANT Z RĄK WÓJTA. Gmina na cyberkursie. Wkład własny: 0 zł. Piszecie, że wójt przy pomocy jednego maila może zdobyć 150 tys zł. A ile wynosi wkład własny gminy? Ile trzeba wydać, żeby dostać te 150 000?